Dok se Ana priprema za novu sezonu, pogledajmo statistike koje su obeležile njenu sezonu 2013:

• 4 – Pobede nad bolje rangiranim teniserkama,pobedila je Angelique Kerber dva puta (u Madridu & Fed Cup vs Germany), Nadiu Petrovu (Stuttgart) i Robertu Vinci (Carlsbad).

• 4 - Poraza u prvim kolima (od Ayumi Morite, Ursule Radwanske, Elena Vesnine i Alize Cornet), svi su bili u tri seta

• 4 - Broj turnira na kojima je Ana stigla do polufinala, najveći broj od 2010. godine

• 5 - Meč lopte koje je imala protiv Alize Cornet u Sinsinatiju, pre nego što je na kraju izgubila meč u tri seta

• 6 - Mečevi koje je izgubila posle osvojenog prvog seta. Obrnuto, i sama je četiri puta dobila meč posle izgubljenog prvog seta.

• 8 - Setovi osvojeni bez izgubljenog gema. Jednom je imala savršen rezultat, kada je pobedila Martu Sirotkinu sa 6-0, 6-0 u prvom kolu u Monterrey

• 9 - Broj turnira na kojima je Ana popravila ili izjednačila svoj rezultat iz 2012. godine

• 15 - odigrani tajbrejkovi, sa 7 pobeda i 8 poraza

• 16 - Anin konačni plasman na rang listi za ovu godinu, tri mesta niži nego prošle godine

• 23 – Broj mečeva u tri seta koje je Ana igrala (9 pobeda i 14 poraza)

• 32 - Pobede u dva seta. 10 puta je izgubila u dva seta

• 42 - Minuti koje je Ana provela na terenu tokom svoje najbrže pobede ove sezone, kada je Simona Halep zbog povrede predala meč nakon izgubljenog prvog seta u Dohi.

• 73 - Anin procenat pobeda i poraza na šljaci, uključujući i dve pobede za srpski Fed Kup tim tokom susreta protiv Nemačke u Štutgartu.