Ana bolja od Cornet

Ana je pobedila 21. teniserku sveta Alize Cornet rezultatom 7-6(1), 7-5 u drugom kolu Internazionali BNL d'Italia. Bila je to teško izborena pobeda 11. nosioca, koja je ostala smirena tokom izuzetno tesnog meča koji je trajao jedan sat i 47 minuta.

Ana je bolje počela susret sa teniserkom od koje je prošle godine u Sinsinatiju pretrpela gorak poraz (izgubila je meč nakon što je imala pet meč lopti), i povela je sa 2-0. Nakon što je Francuskinja uspela da izjednači na 3-3, Ana je odmah ponovo došla u prednost i povela sa 5-3.

Pri rezultatu 5-3, delovalo je da je prokletstvo iz Sinsinatija ponovo na pomolu. Cornet je spasila set loptu na svoj servis i nastavila je preokret praveći brejk u narednom gemu. Francuskinja je na kraju uvela set u tajbrejk.

U tajbrejku, 13. teniserka sveta je bila doslednija. Ana je lako povela sa 6-0 i iz drugog pokušaja je osvojila set.

Slično je bilo i u drugom setu, tajbrejk je delovao kao najverovatniji završetak, ali je ovog puta Cornet bila ta koja nije uspela da sačuva prednost ranog brejka. Ana je izjednačila na 4-4, i do 12. gema nije bilo više brejkova.

Cornet je u tom trenutku morala da servira za ostanak u meču, kada je bivša 1. teniserka sveta najzad napravila proboj, bez izgubljenog poena je napravila brejk, i time je sebi obezbedila mesto u trećem kolu.

Ana će u trećem kolu igrati protiv Marie Sharapove, koja je u odličnoj formi, i koja ju je pre dve nedelje pobedila u fnalu Štutgarta.