Ana bolja od Domachowske

Ana je pobedila domaćeg favorita Martu Domochowsku rezultatom 6-4, 7-5, i time se plasirala u drugo kolo J&S Cup-a, Tier II turnira koji se igra u Varšavi za nagradni fond od 600,000 dolara.

U svom prvom turniru na šljaci u proteklih 11 meseci, Ana je u devetom gemu prvog seta napravila brejk, nakon čega je servirala za set, i osvojila ga sa 6-4. U drugom setu je Domachowska napravila brejk, ali je Ivanovićeva osvojila pet od narednih šest gemova, i osvojila set sa 7-5.

Domaća teniserka je napravila šest dvostrukih servis grešaka više od Ane, koja je napravila dve. Ivanovićeva je odservirala pet asova i iskoristila četiri od mogućih trinaest brejk šansi. Meč je trajao sat vremena i 42 minuta.

U drugom kolu, Ana Ivanović će igrati protiv 2. nosioca, 8. igračice sveta, Patty Schnyder. U prethodna 4 susreta, Ivanovićeva nije uspela da osvoji ni jedan set. Svi njihovi susreti dogodili su se prošle godine, od kojih je samo jedan odigran na šljaci, u osmini finala turnira u Rimu, gde je Švajcarkinja trijumfovala sa 6-3 6-2. Ana je tada bila 36. teniserka sveta.

U sredu Ana izlazi na teren u dublu sa Marijom Kirilenko a protivnice će im biti Lizel Huber i Martina Navratilova.