Ana bolja od Groenefeld

Ana se nakon ubedljive pobede od 6-1, 6-4 nad 16. teniserkom sveta Annom-Lenom Groenefeld plasirala u poslednjih osam na JPMorgan Chase Open-u.

Ana je odlično počela, servirajući as u prvom gemu i odmah oduzevši servis Nemici, i povela je sa 2-0. Još jednom je osvojila gem na servis protivnice i za samo 14 minuta ostvarila ubedljivo vodstvo od 5-0. Četvrti as je pomogao u okončavanju prvog seta koji je bio jednostran onoliko koliko i rezultat od 6-1 pokazuje.

To što je Ana uspela da osvoji gem na servis Nemice dva od tru puta u prvom setu je posebno impresivno kada se ima u vidu da je procenat prvog servisa šestog nosioca bio 70%.

Groenefeld je prekinula ovakav tok meča kada je osvojila prvi gem drugog seta izgubivši samo jedan poen, a onda je imala i priliku da osvoj gem na Anin servis i povede sa 2-0. Ana je sačuvala brejk loptu, a onda odservirala as i izjednačila rezultat na 1-1.

18-godišnjakinja je u petom gemu napravila odlučujući brejk, a onda lako osvojila gem na svoj servis izgubivši samo dva poena, ostvarivši impresivnu pobedu.

Ana je odservirala šest aseva i tokom meča koji je trajao 68 minuta nije izgubila gem na svoj servis. Iskoristila je sve tri brejk šanse koje je imala.

Ana će u petak u četvrtini finala igrati protv svoje sunarodnice Jelene Janković. 21-godišnjakinja, koja je trenutno 28. teniserka sveta, pobedilla je Samanthu Stosur 6-4, 6-1.