Ana izgubila bitku sa Vandeweghe

U meču koji se završio posle ponoći, Ana je izgubila od 51. teniserke sveta Coco Vandeweghe u drugom kolu Rogers Kupa. Šampionka Montreala iz 2006. godine je poražena sa 6-7(7), 7-6(7), 6-4.

Prvi set je protekao tako što su teniserke osvajale sve gemove na svoj servis, tako da je pobednica seta morala da bude rešena u tajbrejku. Uprkos dominantnim servisima tokom seta, prva četiri poena tajbrejka su osvajana protiv servisa. Ana je na kraju uspela da osvoji poene na svoj servis, a onda da napravi mini brejk, što ju je dovelo do osvajanja seta.

Amerikanka je napravila prvi brejk u meču, osvojivši Anin servis, što joj je donelo prednost od 3-1 u drugom setu. Kada je Ana tražila medicinsku pomoć dok je gubila sa 4-1 - prošle nedelje u Stanfordu je povredila kuk - stvari su izgledale loše.

Međutim, Ana je uzvratila i izjednačila na 4-4. Došlo je do drame u devetom gemu kada je Ana mislila da je napravila brejk i povela sa 5-4, i došla do prilike da servira za meč, kada je sudija promenio odluku linijskog sudije i rekao da je forhend Vandeweghe otišao van terena. Amerikanka je tražila elektronsku proveru, i Hawk-Eye je pokazao da je loptica u stvari pala u teren. Vandeweghe je osvojila ponovljeni poen, onda sačuvala svoj servis i povela sa 5-4.

Dok je servirala pri rezultatu 5-6, Ana se suočila sa dve brejk lopte pošto je gubila sa 15-40. Obe je spasila sigurnim, bombastičnim udarcima sa osnovne linije, a treću set loptu je odbranila servis vinerom, nakon čega je usledio još jedan tajbrejk.

Vandeweghe je povela sa 3-1, ali je Ana osvojila tri uzastopna poena i došla do prednosti od 4-3. Međutim, 22-godišnjakinja je došla do četvrte set lopte zahvaljujući odličnom vineru iz bekenda. Ana ju je spasila sa još hrabrih udaraca, a petu set loptu je odagnala sa još jednim servis vinerom.

Međutim, Vandeweghe je na kraju osvojila set kada je Anina neiznuđena greška protivnici donela šestu set loptu, koju je iskoristila na svoj servis.

Anino razočarenje je delovalo kao neizbežno, s obzirom da je bila samo nekoliko milimetara daleko od toga da servira za meč, i da je odigrala tjabrejk pun preokreta. Osim toga, tu je bila i povreda zbog koje joj je u drugom setu bila pružena medicinska pomoć.

Međutim, Ana nije bila obeshrabrena, već je u odlučujućem setu povela sa 3-0. Ali nije uspela da održi taj nivo.

Obrnuto, Vandeweghe je igrala odlično i potpuno preokrenula situaciju, osvojila je pet uzastopnih gemova i povela sa 5-3.

Iako je Ana osvojila gem na svoj servis i tako sebi dala malo nade, Vandeweghe je jedan gem kasnije sigurno odservirala za meč.