Ana izgubila od Czink

Ana je pretrpela iznenađujuć poraz od 7-6, 7-5 od Mađarice Melinde Czink u drugom kolu Western & Southern Financial Group Women’s Open-a. 11. nosilac je u oba seta imala prednost brejka, ali je poražena posle sat vremena i 50 minuta.

Ana je dobro počela. Osvojila je gem na servis Czink, od koje u njihova prethodna tri susreta nije izgubila set, i povela je sa 2-0.

Međutim, Czink je povratila izgubljeni servis gem i izjednačila je na 3-3. Razmenjena su još dva brejka, i set je ušao u taj brejk. Taj brejk je bio mikrokosmos seta u celini, Ana je vodila sa 3-0, i dozvolila je da joj izmakne ta prednost i izgubila je sa 8-6.

Drugi set je bio sličan prvom, Ana je povela sa 3-1, a onda predala tu prednsot. Činilo se da će set ući u taj brejk, ali je Ana pri rezultatu 5-5 izgubila svoj servis, a potom je Czink odservirala za meč.

Anin servis je danas bio glavni problem, napravila je 11 dvostrukih servis grešaka.

Anin sledeći turnir je Rogers Cup u Torontu, koji počinje u ponedeljak.