Ana izgubila od Dushevine

Anin debi na Hansol Korea Openu u Seulu završio se u prvom kolu porazom od Ruskinje Vere Dushevine rezultatom 2-6, 6-4, 6-2. Ana je igrala nepovezano, i uspela je da iskoristi samo pet od 20 prilika za brejk.

Iako je Dushevina od samog početka igrala vrlo agresivno, Ana je bila ta koja je dominirala u prvom setu. Bivša šampionka French Opena je dobrom odbrambenom igrom i snažnim paralelama imala kontrolu u dugim poenima i napravila je veliki broj vinera, što je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta.

Obe teniserke su u drugom setu imale nekoliko prilika za brejk, ali ih je Ruskinja daleko bolje iskoristila i došla do prednosti od 4-1, dok je Ana imala problema sa vraćanjem servisa. Ana je uzvratila i kada je konačno iskoristila brejk šansu, rezultat je bio izjednačen na 4-4.

I baš kada se razigrala, Anu je napustio servis, koji joj je bio najbolji udarac u prvom setu. Ruskinja je napravila brejk i potom odservirala za set, a Anina frustracija je postala još vidljivija.

U odlučujućem setu su obe teniserke imale problema sa osvajanjem gemova na svoj servis, a Dushevina je prva uspela to da uradi, i povela je sa 3-1. Ana je u poslednjem setu još jednom osvojila svoj servis gem i drugi put nije uspela da napravi brejk. Dushevina je posle malo više od dva sata igre došla do pobede.

“Jako sam razočarana,” rekla je Ana. “Posle prvog seta uopšte nisam dobro igrala. Ona je vršila pritisak i nije napravila mnogo grešaka, i zaslužila je da pobedi.

“Posebno je razočaravajuće pošto sam se ovde osećala veoma dobrodošlom. Zaista mi je žao što nisam prošla malo dalje.”