Ana izgubila od Kvitove

U čudnom meču na Sony Open Tennis turniru u Majamiju, Ana je zahvaljujući prelepoj igri vodila sa 6-3 protiv osmog nosioca Petre Kvitove, ali je onda izgubila narednih 12 gemova i poražena je sa 3-6, 6-0, 6-0.

Ana je u prvom setu bila izvanredna, pogotovo na svoj servis, pošto je osvojila tri gema bez izgubljenog poena, i sve poene na prvi servis. Meč se preokrenuo u trenutku, kada je Ana napravila dvostruku servis grešku i izgubila svoj servis u drugom gemu drugog seta. Posle toga, Ana je bila loša, a Kvitova je igrala fantastično.

Ana je odmah preuzela kontrolu u poenima, i iskoristila je jedinu brejk šansu u prvom setu, maksimalno eksploatišući dve dvostruke servis greške Čehinje u četvrtom gemu. To je bio brilijantan prvi set za Anu u svim aspektima i osvojila ga je sa 6-3, izgubivši samo četiri poena na svoj servis.

Međutim, sve pozitivno iz prvog seta se brzo istopilo u drugom i trećem. Ana je u svom prvom servis gemu drugog seta napravila dve dvostruke servis greške, i kako je meč odmicao, servis joj se potpuno raspao. Od jedne dvostruke servis greške u prvom setu, Ana ih je u ostatku meča napravila devet.

Dok je Ana imala problema sa svojim servisom, Čehinja je bila bukvalno besprekorna sa druge strane mreže. Slala je sjajne udarce sa osnovne linije jedan za drugim, i nadigravala Anu u poenima. Ana je morala da juri svaku loptu ali je Kvitova strpljivo gradila poene i osvojila 12 uzastopnih gemova i tako se plasirala u četvrtinu finala posle meča od tri seta koji je trajao samo 76 minuta.

Autor: Joeri Moerman