Ana izgubila od Serene u tri seta

Ana je primorala 1. teniserku sveta Serenu Williams da odigra treći set, ali nije uspela da izbegne poraz od 6-1, 3-6, 6-1 u polufinalu Internazionali BNL d'Italia u Rimu. Na momente je pokazala svoju sjajnu formu, ali je izgubila od fantastične Amerikanke posle sat vremena i 36 minuta igre.

Ana je ušla u meč sa vidljivim samopouzdanjem zbog svojih dobrih rezultata u poslednje vreme, i u prvom poenu je napravila viner riternom iz forhenda i tako odredila ton izuzetno kvalitetnog nadmetanja. Uprkos dva as servisa Williamsove u tom prvom gemu, Ana je došla do brejk lopte, ali nije je iskoristila. Posle teško osvojenog sedmominutnog gema u kome je bilo četiri izjednačenja, 1. teniserka sveta je prva osvojila gem.

Ana je osvojila svoj servis u drugom gemu, ali joj prvi servis još nije sasvim proradio. To će se pokazati kao fatalno kasnije u setu, pošto je samo 39% prvih servisa ubacila u teren, a Amerikanka ju je nemilosrdno kažnjavala i svaku njenu slabiju loptu snažno vraćala. Jako brzo, Williams je osvojila pet uzastopnih gemova i na zapovednički način uzela set.

Razlika koju može da napravi pristojan servis je postala jasna u drugom setu. Ana, koju je glasno bodrila rimska publika, je procenat prvog servisa popela na 77% i naterala Williams da se brani. Odlične servise je podržala lepim forhend vinerima i potpuno je kontrolisala drugi set.

I više od toga, Ana je koristila svaku priliku da izađe na mrežu, i da vrši pritisak na izuzetno snažne udarce Amerikanke. To se isplatilo na sjajan način, pošto je 11. nosilac veoma brzo povela sa 4-0 agresivnom i savršenom igrom na koju 1. teniserka sveta nije imala odgovor. Ana je bila bolja sve vreme drugog seta, i iako je Williams povratila jedan brejk, Ana je as servisom rešila set u svoju korist, i uvela susret u odlučujući set.

Uprkos sjajnoj igri u drugom setu, Anu je u trećem setu nadvladala situacija u kojoj se našla. Samo je malo više oklevala, i naišlo je nekoliko neiznuđenih grešaka, i gubila je sa dva izgubljena servis gema za manje od 15 minuta. Ana nije pala duhom, i odigrala je nekoliko sjajnih vinera sa kojima je osvojila gem, ali Williamsova nije tolerisala nikakav dalji otpor sa Anine strane, i plasirala se u svoje drugo uzastopno finale Rima.

"Ona je igrala jako dobro u drugom setu, i otprilike u to vreme je i opao moj procenat prvog srvisa. Ona odlično riternira, i zbog toga mi pravi dosta pritiska," rekla je Williams said. "Meni je malo opala koncentracija, pa sam na početku trećeg seta pokušavala sebe maksimalno da motivišem, da ostanem skoncentrisana i da uradim sve što treba da bi odigrala najbolje što mogu."

Ana će sada otići u Pariz na Roland Garros, drugi Grand Slam ove sezone. Kao rezultat njene dobre igre poslednjih nedelja, tokom dve nedelje turnira biće postavljena najmanje za 12. nosioca.