Ana izgubila od Serene

Ana je posle velike borbe izgubila sa 2-6, 6-3, 7-5 od 1. teniserke sveta Serene Williams u četvrtini finala Bank of the West Classic turnira u Stanfordu.

Meč je bio fascinantan. Ana je odigrala fantastičan prvi set i povela je sa 5-1, a onda odservirala za set, u kome je izgubila samo pet poena na svoj servis.

Williams u prvom setu nije igrala dobro, mada je to u velikoj meri zbog Aninih nemilosrdnih udaraca po brzom terenu. Amerikanka je umirila kormilo na početku drugog seta i, skoro neminovno, brzo došla do brejka.

Izgledalo je da je Ana dok je izlazila na mrežu povredila desni kuk, i zatražila je da joj na terenu bude ukazana medicinska pomoć.

Kada je Williams izjednačila rezultat na 1-1 u setovima, ona je delovala kao verovatnija pobednica.

Zaista, 17-tostruka Grand Slam šampionka je oduzela Anin servis rano u odlučujućem setu, i povela sa 3-1. Tada je bio red na Anu da napravi fantastičan preokret, osvojila je tri uzastopna gema, i povela sa 4-3.

Williams je parirala 26-godišnjakinji. Osvojila je gem na svoj servis, a onda i sama napravila još jedan brejk, i došla u priliku da servira za meč na 5-4, ali samo da bi Ana ponovo napravila ribrejk.

Međutim, Ana nije uspela da osvoji svoj poslednji servis gem, i Williams je odservirala za meč posle jednog sata i 57 minuta.

Ana sada ide u Montreal na Rogers Cup Presented by National Bank.