Ana izgubila od Wozniacki

Ana je izgubila tesan četvrtfinalni meč China Opena od nove 1. teniserke sveta Caroline Wozniacki. Uprkos odličnoj igri 22-godišnjakinja nije uspela da izbegne poraz od Dankinje rezultatom 7-6, 6-4.

Prvi set je trajao tačno sat vremena, a tokom njega su se mogli videti neki od najžešćih udaraca viđenih na Sony Ericsson WTA Tour-u ove godine. Ana je udarala slobodno, i sa bezbroj raketa iz forhenda napadala svoju protivnicu.

Međutim, Wozniacki je dokazala svoju istrajnost i izdržljivost. Ne samo da nije htela da popusti, već je ona u šestom gemu napravila prvi brejk u meču i povela sa 4-2.

Ana je tokom prvog seta pokazala svoje samopouzdanje, i nije dozvolila da izgubljen servis gem utiče na nju, već je nastavila sa odličnom igrom, odmah i sama napravila brejk i izjednačila na 4-4.

Usledio je još jedan preokret, kada je Wozniacki pri rezultatu 5-4 na Anim servis došla do prednosti od 0-40. Ana je spasila te tri brejk lopte, a kasnije i četvrtu i izjednačila na 5-5.

Set je ušao u tajbrejk, i Wozniacki je bila ta koja je preuzela inicijativu. Igrala je bez greške, dok je Ana grešila, čak je napravila i dvostruku servis grešku. Dankinja je dobila sa 7-1.

S obzirom na snažne udarce i veliku dramu u prvom setu, prvih nekoliko gemova drugog seta su delovali usporeno, pogotovo za Anu koja je u prvom gemu izgubila svoj servis.

Anin nivo je opao u odnosu na božanstveno agresivnu igru u prvom setu, i Wozniacki je imala punu kontrolu u meču. Imala je tri brejk lopte da povede sa 4-1, ali ih je Ana sve spasila. Dogodio se još jedan dramatičan preokret: Wozniacki je tokom narednog poena izvrnula koleno i nekoliko trenutaka je ležala nepokretna na terenu.

Mnogi prisutni na Lotus Stadionu su se pitali da li će 20-godišnjakinja uopšte moći da nastavi, ali je ona nakon ukazane medicinske pomoći ponovo bila na nogama i dobro se kretala, što je dokazala fantastičnom bekend paralelom u sedmom gemu. Iako je Ana osvojila gem i smanjila razliku na 3-2, Wozniacki je osvojila svoj servis gem, a potom napravila brejk i povela sa 5-2.

Ana se vratila u svoj ritam i povratila jedan brejk, smanjivši razliku na 4-5. U narednom gemu je imala prilike da napadne servis Wozniacki ali nije mogla da ih iskoristi, i nova 1. teniserka sveta je završila meč i stigla do impresivne pobede.

"Definitivno sam imala šanse," rekla je Ana. "Od početka sam dobro udarala loptu, samo mi servis nije bio baš dobar. Ona je jako teška protivnica i ako ne iskoristite prilike koje imate protiv nje, budete kažnjeni.

"Jako sam se zabrinula kada sam videla da je pala na teren. Otišla sam do nje da vidim da li je 'ok'. Uvek je teško kada vidite da se nekom desi tako nešto.

"Meč je posle toga bio malo čudan. Na kraju sam imala još nekoliko šansi, ali nažalost nisam uspela da ih iskoristim.

"Ipak, ovo je za mene bio dobar turnir. Dobro sam igrala i nadam se da ću moći da nastavim u tom pravcu."