Ana izgubila u trećem kolu

Ana je u trećem kolu Acura Classic-a izgubila od 31. teniserke sveta Anne Chakvetadze, i to rezultatom 4-6, 6-4, 6-1.

Ana je počela meč sa puno samopouzdanja i odbranila je dva brejk lopte u prvom gemu. Ruskinja je ipak povela sa 3-0, međutim Ana je izjednačila na 3-3. Uzela je servis protivnici u devetom gemu i privela prvi set kraju.

U drugom setu nije bilo brejkova sve dok Ana nije uzela servis protivnici u petom gemu. Međutim, izgubila je sledeća dva svoja servis gema i Chakvetadze izjednačava na 1-1 u setovima.

Kao i u Varšavi, Ruskinja je već na početku trećeg seta oduzela Ani servis i privela meč kraju.

Kasnije u toku dana, Ana i Maria Kirilenko su igrale meč u konkurenciji dublova protiv para Daniela Hantuchova i Ai Sugiyama. Tinejdžerke su izgubile od trećih nosioca rezultatom 6-7, 6-1, 6-3.

Sledeći turnir na kome Ana nastupa je JPMorgan Chase Open koji počinje u Los Anđelesu sledećeg ponedeljka.