Ana lako do titule u Lincu

Ana je ubedljivo savladala Švajcarkinju Patty Schnyder rezultatom 6-1, 6-2, i osvojila Generali Ladies Linz turnir. To je njena prva titula za tačno dve godine, i prvi turnir koji je osvojila bez izgubljenog seta.

Meč je bio 47-minutna Anina majstorija, a od samog početka se činilo da je Ana sa jasnim ciljem izašla na teren u Lincu.

Ana je odmah počela da diktira uslove, i na samom početku je oduzela servis 31-godišnjoj protivnici, delimično zahvaljujući dvema dvostrukim servis greškama koje je Švajcarkinja napravila u svom prvom servis gemu.

Ana je tokom celog meča imala punu kontrolu. Kretala se sa lakoćom, klizila po terenu i komandovala skoro svakom razmenom udaraca.

Na majstorski način je vraćala servise svoje protivnice. U prvom setu je tri puta oduzela servis levorukoj teniserki, i posle 20 minuta snažne igre završila je prvi set rezultatom 6-1.

Jednostrana igra je nastavljena i u drugom setu. Iako se publika nadala nekom zapletu, morali su da odaju priznanje božanstvenoj igri bivše 1. teniserke sveta, i uživali su u spektaklu.

Dok je Ana sjajnim udarcima crtala linije terena, Schnyder ih je često promašivala za dlaku. Ana je nastavila da juri kroz finale, i posle samo 15 minuta igre u drugom setu je vodila sa 5-0.

Švajcarkinja je uspela da izbegne gubljenje seta bez osvojenog i jednog gema, ali je sedmi nosilac dva gema kasnije imala tri lopte za osvajanje turnira. Završila je meč i savršeno sumirala finale svojim 25. as servisom na ovom turniru.

“Patty je jako teška protivnica i, iskreno, nisam očekivala ovakav rezultat," rekla je Ana.

"Ali imala sam samopouzdanje iz poslednjih nekoliko mečeva, i to mi je pomoglo da danas budem agresivna i da verujem u svoje udarce. Ovde se osećam prijatno , i jako sam srećna što sam ponovo osvojila titulu - to mi je prva titula od 2008. godine, tako da je osećaj poseban.

"Bila sam jako uzbuđena kada su me pozvali da igram ovde, jer sam osećala da igram dobro, ali sam imala teške žrebove i tako dalje. Bilo je odlično što mi se ukazala prilika da igram još mečeva.

"Zadovoljna sam svojom igrom, i bez obzira šta će se dogoditi na nardnih nekoliko turnira, osećam da postavljam dobru osnovu za pripreme za narednu sezonu.”

Ana sada ide u Luksemburg, gde učestvuje na BGL BNP Paribas Luxembourg Open-u koji se igra sledeće nedelje.