Ana pobedila Kuznetsovu

***Najbolje delove ovog meča možete pogledati u panelu sa dsne strane***

Ana je nastavila svoju sjajnu formu na Sony Open Tennis turniru u Majamiju, i pobedom od 6-3, 6-3 nad 45. teniserkom sveta Svetlanom Kuznetsovom se plasirala u četvrto kolo. 12 nosilac je brilijantno počela i nikada nije izgubila kontrolu nad 80-minutnim mečom, a svi delovi njene igre su se uklopili od prvog poena.

Retko se vidi da Ana na taj način počinje teniski meč: nije prošlo ni sedam minuta, a ona je već vodila sa 3-0, ne izgubivši ni jedan jedini poen. Kombinovala je sjajnu dubinu udaraca sa odličnim kretanjem i fantastičnim riternima, dok sa druge strane mreže Kuznetsova nije imala šansu protiv svoje superiorne protivnice. Dvostruka Grand Slam šampionka je brzo počela da izražava svoje frustracije.

Ruskinja je počela da ulazi u igru od četvrtog gema, i upisala je osvojeni gem uz svoje ime, ali Ana nije popustila, osvojila je treći gem bez izgubljenog poena na svoj servis, i povela sa 4-1. Ispostavilo se da je prednost od jednog brejka dovoljna za Anu, koja je, na odličan način, završila sjajan prvi set, as servisom na set loptu.

Uprkos tome što je u drugom gemu drugog seta pretrpela brejk, Ana je nastavila da igra na vrlo visokom nivou tokom celog meča. Ruskinja je uradila sve što je mogla da ostane u trci, što je često rezultiralo izuzetno kvalitetnim razmenama udaraca, ali Ana je u većini slučajeva bila bolja.

12-ti nosilac je stalno pokazivala kapacitete teniserki iz najboljih 10, i u drugom setu je napravila četiri brejka. Ana je došla do pobede kada je Kuznetsova bekend poslala u mrežu na Aninu šestu meč loptu, čime je završen meč između šampionki French Opena 2008. i 2009. godine.

Ana će u ponedeljak, u meču četvrtog kola, igrati protiv osmog nosioca Sare Errani, nakon što je Italijanka ubedljivo sa 6-1, 6-0 porazila 57. teniserku sveta Simonu Halep za samo 48 minuta.

Meč je po rasporedu određen za četvrti meč dana na Terenu 1, a Ana u njega ulazi sa prednošću od 2-1 u dosadašnjim susretima. Kliknite ovde za uživo praćenje rezultata iz Crandon Parka.

Autor: Joeri Moerman