Ana pobedom počela sezonu

Ana je uspešno počela sezonu 2014. godine, pobedom nad 57. teniserkom sveta Amerikankom Alison Riske u prvom kolu ASB Classic-a u Auckland-u. Bila je to teško izborena, ali veoma zaslužena pobeda od 7-5, 7-6(7-2) za drugog nosioca, za malo manje od dva sata igre, mada je jedva izbegla odlučujući set, pošto je u drugom setu njena protivnica imala pet set lopti.

Ana je u početnim poenima meča delovala u odličnoj formi, kontrolisla je većinu razmena i pritiskala servis protivnice. Međutim, pošto u ranoj fazi nije uspela da iskoristi ni jednu od tri brejk šanse koje je imala, prvih šest gemova su osvojeni na servis.

Nažalost, Ana je u sedmom gemu na prvu brejk loptu svoje protivnice naizgled lak volej iz forhenda poslala u mrežu. Time je izgubila gem na svoj servis, i prilikom promene strana je bila vidno iznervirana zbog ranije propuštenih šansi.

Kada se vratila na teren, Ana je te misli preokrenula u pozitivan stav, i u narednom gemu je igrala agresivnije. Sjajnim riternima je odmah bez izgubljenog poena napravila ribrejk.

U 12. gemu je, uz rezultat od 6-5, došla do prednosti od 0-40, ali je protivnica uspela da dođe do izjednačenja, pre nego što je Ana na kraju iz četvrtog pokušaja osvojila set, kada je Riske poslala volej u mrežu.

Ana je drugi set počela sjajnim bekend vinerom, ali ponovo nije uspela da izgradi značajnu prednost. Šta više, tri uzastopona brejka kasnije - od toga je Ana pretrpela dva brejka - Riske je bila ta koja je povela sa 4-2. Ana, kojoj je malo smetao bol u desnom ramenu, je u međuvremenu zatražila kratak medicinski tretman.

Izraz lica joj je bio zabrinut, pogotovo kad je Amerikanka povela sa 5-3, 0-40, i imala tri set lopte na Anin servis. Međutim, bivša 1. teniserka sveta se odličnim servisima izbavila iz nezgodne situacije, a kasnije je u ovom ključnom devetom gemu spasila i četvrtu set loptu.

Međutim, Riske je i dalje imala brejk prednosti, i pri rezultatu 5-4 je imala set na svom reketu. Došla je do pete set lopte kod 40-30, ali joj je Ana nemilosrdno uskratila tu priliku, ušavši u teren i odigravši sjajan forhrend viner iz riterna. Priterana uz zid, Ana je napravila brejk i uvela drugi set u tajbrejk.

Ana je imala psiholišku prednost i snažno je počela tajbrejk, uprkos dvostrukoj servis grešci u prvom poenu. Drugi nosilac je prilikom razmene strana imala prednost od 4-2, i ubrzo je osvojila još tri poena i došla do svoje prve pobede u ovoj godini.

Ana će u drugom kolu igrati protiv Šveđanke Johanne Larsson. 84. teniserka sveta je pobedila Španjolku Lourdes Dominguez Lino sa 7-5, 6-0.

U susretu dublova, Ana se zajedno sa Belgijankom Kirsten Flipkens plasirala u drugo kolo, pošto su u ponedeljak sa 4-6, 6-3, 11-9 pobedile američko-češki par Irina Falconi i Eva Hrdinova. Njih dve su se suočile sa tri meč lopte, i gubile sa 9-6 u odlučujućem tajbrejku meča, ali su osvojile pet poena za redom i došle do pobede.

Anin meč protiv Larsson će se igrati u prvom danu Nove Godine (sreda) u 18:30 časova po lokalnom vremenu (6:30 sati po srednjeevropskom vremenu; 12:30 po istočnom vremenu).

Kliknite ovde za uživo praćenje rezultata iz ASB Teniske Arene.