Ana poražena od Krajicek

Ana poražena od  Krajicek

Ana je prikazala nestalnu igru, izgubivši sa 6-3, 6-4 od 41. teniserke sveta Michaelle Krajicek u četvrtini finala Gaz de France Stars turnira.

18-godišnjakinja nikada nije pronašla svoj ritam protiv Holanđanke. Krajicek je bila daleko stabilnija od Ane, i vešto je iskoristila mnoge greške koje je Ana pravila.

Ana je počela odlično. U prvom gemu je sebi obezbedila tri brejk lopte, pošto je tokom poena bila bolja od 17-godišnjakinje, ali ih je Krajicek sve spasila. Ana je potom odigrala prilično ravnodušan servis gem, koji je izgubila sa samo jednim osvojenim poenom.

Dva as servis su sprečila dalja oduzimanja servisa u prvom setu, u kome je Anina igra bila mutna i bez sjaja, a ona izgledala umorno, što je razumljivo kada se uzme u obzir da je ove sezone odirla ukupno 91 meč u singlu i u dublu.

Dugačak sedmi gem, koji je posle nekoliko izjednačenja osvojila Krajicek, pokazao se kao prelomni momenat. Ana je povela sa 0-30 i kada je Krajicek servirala za set, ali to nije uspela da iskoristi.

Isto je bilo i na početku drugog seta, kada su greške sa osnovne linije i slaba igra na mreži pomogli Krajicek da odmah oduzme Anin servis. Ali treba odati priznanje simpatičnoj tinejdžerki, koja je odigrala dobar meč i nikada nije dozvolila Ani da se vrati u njega.

14. teniserka sveta je, kada je gubila sa 4-1, udarila sjajan forhend, a onda je agresivnijom igrom sebi obezbedila nekoliko šansi da oduzme servis protivnici. Ali Ana je svoj prvi brejk napravila tek kada je Krajicek servirala za meč pri rezultatu 5-2.

Spasila je meč loptu kada je servirala na 3-5, ali je Krajicek u narednom gemu as servisom zabeležila pobedu posle sat vremena i 21 minuta.

Uprkos porazu, Ana je pokazala koliki je profesionalac, kada je ostala radi davanja autograma pre nego što je napustila teren.