Ana poražena u četvrtini finala

Ana je pretrpela razočaravajući poraz od 6-4, 6-0 od Belgijanke Kirsten Flipkens u četvrtini finala Generali Ladies Linz turnira. Drugi nosilac je u prvom setu imala prednost brejka, ali je osvojila još samo jedan gem i bila je počišćena sa terena posle 64 minuta.

Pobeda označava izvanredan povratak Belgijanke, koja nekoliko meseci nije igrala zbog ugruška krvi u nozi ranije tokom godine. Na rang listi je pala na 262 mesto, ali je zahvaljujući osvojenom turniru u Kvebeku prošlog meseca, sada na 66. poziciji.

Iako je Ana dobro počela i u četvrtom gemu napravila brejk, brzo je prestala da dominira u poenima. Flipkens je iskoristila svoj bekend slajs i njime sprečila Anu da pronađe svoj ritam i igra svoju uobičajenu napadačku igru.

Ana, koja je tokom svoja tri meča ovde delovala umorno, nije uspela da podigne nivo svoje igre, i kako je meč odmicao samopouzdanje joj se topilo, dok ju je Belgijanka slala u sve uglove terena.

Bivša šampionka Wimbledona u juniorskoj konkurenciji je ostala pribrana, i posle malo više od sata igre obezbedila sebi mesto u polufinalu, osvojivši drugi set bez izgubljenog gema.

Autor: Joeri Moerman