Ana preživela protiv Svitoline

Ana je iskoristila sve svoje borbene veštine, i nekako uspela da pobedi 43. teniserku sveta, Ukrajinku Elinu Svitolinu sa 4-6, 7-5, 7-6(1) u drugom kolu BNP Paribas Open-a.

Ana je svoj nastup u Indian Wells-u počela na nesiguran način, i konstantna igra je Svitolini donela prvi set.

Ana je u drugom setu imala nedostatak od jednog brejka, i izgledalo je da će otići sa turnira, ali je uspela da izjednači, a onda napravila još jedan brejk i osvojila set sa 7-5.

Baš kada je delovalo da bi Ana mogla da iskoristi taj momentum za ubedljivo osvajanje trećeg seta, Svitolina je pokazala izvanredne snage oporavka, i ostala je uz 13. teniserku sveta.

Ukrajinki je brilijantna odbrana omogućila da povede sa 4-3 uz prednost brejka. Dva puta je servirala za meč, ali je Ana oba puta pravila brejk.

Šampionka iz 2008. godine je onda odigrala odličan tajbrejk, dominirajući iz sredine terena.

Ani je ova pobeda do koje je došla posle dva sata i 29 minuta igre donela susret trećeg kola sa Amerikankom Sloane Stephens, ili sa Hrvaticom Aljom Tomljanovic.