Ana protiv Radwanske

Ana i Agnieszka Radwanska će se sresti deseti put u nedelju, u meču ćetvrtog kola Roland Garrosa. Poljakinja, 4. teniserka sveta, u ukupnom rezultatu vodi sa 6-3.

Zanimljivo je da je Ana pobedila u njihova prva tri susreta, a Radwanska u poslednjih šest. Ana u poslednjih pet njihovih mečeva nije čak osvojila ni set.

Ove godine su već dva puta igrale jedna protiv druge: Radwanska je trijumfovala sa 6-2, 6-4 u ćetvrtom kolu Australian Opena, i pobedila je sa 6-1, 7-6 u trećem kolu Dohe.

Na šljaci je 2-0 za Radwansku, iako je Ana vodila sa 4-0 u poslednjem setu u njihovom susretu u Rimu 2009. godine, dok je godinu dana kasnije u Štutgartu bio tesan rezultat, 7-6, 6-4.

"Svakako, jako dobro poznajemo igru one druge," rekla je Ana. "Toliko puta smo igrale, i znam šta da očekujem.

"Imam utisak da je u drugom setu u Dohi bilo mnogo neizvesnije. Ona je jedna od najstalnijih teniserki na turu: ne znam koja teniserka greši manje od nje, i protiv nje stvarno morate da zaslužite poen.

"Znam da moram da budem strpljiva, ali moram i da iskoristim svoje prilike da napadnem."

Kliknite ovde za uživo praćenje rezultata sa Roland Garrosa.