Ana savladala Zheng

Ana se pobedom nad 27. teniserkom sveta Jie Zheng 6-4, 6-7, 6-2 plasirala u treće kolo Rogers Cup-a, gde je ponovo očekuje meč protiv zemljakinje Jelene Janković.

18-godišnjakinja je savršeno počela, na samom početku meča je oduzela servis Kineskinji a onda bez izgubljenog poena osvojila gem na svoj servis, i povela sa 2-0.

Pri rezultatu 3-2 Ana je izgubila prve poene na svoj servis, a potom i gem. Naredna dva gema osvajale su teniserke na servis, dok Ana u devetom gemu nije oduzela servis protivnici. A potom servirala za set i osvojila ga 6-4.

Ana je na početku drugog seta propustila priliku da odmah napravi brejk, a u četvrtom gemu je izgubila svoj servis. 23-godišnja Zheng je povela sa 4-1, ali je Ana napravila brejk u sedmom gemu i izjednačila.

Teniserke su osvajale gemove na svoj servis, sve dok Ana nije napravila brejk pri rezultatu 5-5. U narednom gemu je na svoj servis imala tri meč lopte dok je vodila sa 40-0, ali nije usprela da osvojii taj gem i usledio je taj brejk. Kineskinja je osvojila poen na Anin servis i pobedila 7-5.

Ana je pri svom servisu u prvom gemu trećeg seta sačuvala tri brejk lopte. U narednom gemu je propustila tri prilike za brejk, pre nego što je oduzela servis protivnici i povela sa 2-0.

Ipak, Zheng je u trećem gemu imala četiri prilike za brejk, od kojih je jednu iskoristila, ali je odmah potom usledio i treći uzastopni gem, i Ana je povela sa 3-1. U narednom gemu je na brejk loptu odservirala as, i svoju prednost uvećala na 4-1.

Razmenjeno je još nekoliko brejkova, dok 13. nosilac nije osvojila treći set sa 6-2. Tokom meča koji je trajao dva sata i 17 minuta, Ana je odservirala 12 aseva.
Ana će sutra u meču trećeg kola igrati protiv 21. teniserke sveta Jelene Janković, koja ju je pobedila prošle nedelje u Los Angelesu. Ona kasnije danas sa Mariom Kirilenko igra meč u konkurenciji dublova. Protivnice su im šesti nosioci, Kineskinje Ting Li i Tiantian Sun.