Ana se izborila za pobedu

Ana se, nakon izgubljenog seta i nedostatka od 5-4, na fantastičan način vratila u meč i rezultatom 4-6, 7-5, 6-4 pobedila 114. teniserku sveta Christinu McHale u trećem kolu US Opena. Iako je ovo bilo daleko od dobre Anine igre, koja je tokom meča napravila 51 neiznuđenu grešku, pokazala je veliku odlučnost i borbenost, i posle dva sata i 26 minuta igre došla do pobede.

Ana je u meč ušla sa prednošću od 2-0 u prethodnim susretima, ali je McHale bila ta koja je bolje počela ovaj duel na Arthur Ashe stadionu. Amerikanka je povela sa 3-1, iako je Ana imala nekoliko gem lopti u tri od ta četiri gema.

Anina igra u prvom setu je bila previše nestabilna, i nije uspela da nadoknadi nedostatak rano pretrpljenog brejka. Nakon što je Ana u desetom gemu spasla dve set lopte, McHale je iz trećeg pokušaja bila uspešna, i osvojila je prvi set.

Favoritknija domaće publike je brzo u drugom setu napravila brejk. Ana je ovog puta odmah odgovorila, i bez izgubljenog poena osvojila gem na servis protivnice, a potom u narednom gemu, po prvi put u meču, rezultatski bila ispred svoje protivnice.

Pri rezultatu 4-4, Ana je treći put u setu izgubila svoj servis gem, što je Amerikanki dalo priliku da ubrzo posle toga servira za meč. Trinaesti nosilac je tada konačno pokazala agresivnost u svojim udarcima i samouvereno je napala servis McHale, što joj je donelo nekoliko sjajnih vinera iz riterna. Priterana uza zid, izjednačila je set na 5-5.

Uprkos tome što nije uspela da odservira za meč, McHale je zadržala pribranost, i u narednom gemu je došla do dve brejk lopte. Ana je uspela da ih spase, i povela je sa 6-5. Videla je svoju šansu, pošto je Amerikanka počela da pravi više grešaka u ovoj fazi meča, osvojila je tri gema i uvela meč u treći set.

Odlučujući set je bio potpuno drugačiji od oba prethodna. Svi gemovi su osvajani na servis do 4-4, mada je Ana u osmom gemu imala brejk loptu.

Ana je u desetom gemu došla do meč lopte, i uzviknula je od oduševljenja kada je udarac McHale otišao u aut, potpuno svesna da je moglo da se završi potpuno drugačije.

"Jako sam zadovoljna što sam uspela da pobedim danas, jer nije bilo lako. Očigledno nisam bila u svom najboljem izdanju," rekla je Ana.

"U početku meča sam imala problema da se lepo namestim pri udarcu. Ali sam se trudila da opušteno udaram i da se vratim u meč.

"Odigrala sam sjajan gem koji mi je doneo brejk kada je ona servirala za meč. To mi je dalo samopouzdanje. Trudila sam se da idem napred i da budem agresivna, čak i kada sam grešila.

"A onda sam u trećem setu baš dobro servirala, i zadovoljna sam zbog toga. Srećna sam što sam prošla dalje."

Ana će u ponedeljak, u meču četvrtog kola, igrati protiv 2. teniserke sveta Victorie Azarenke, koja je sa 6-7, 6-3, 6-2 pobedila Alize Cornet.