Ana spasila meč lopte, prošla dalje u Pekingu

Ana se plasirala u treće kolo China Opena u Pekingu, nakon uzbudljive pobede nad 20. teniserkom sveta Varvarom Lepchenko u meču u kome je bila u nedostatku. Spasla je dve meč lopte, i gubila sa 6-4, 5-3, ali je pronašla svoju formu na vreme da trijumfuje u tri seta, pobedivši na kraju sa 4-6, 7-5, 6-1.

Ana je počela nesigurno, i u ranim fazama meča je imala problema da pronađe ritam. Procenat prvog servisa od 33% u prvom setu će je uvek stavljati pod pritisak, i Amerikanka je to iskoristila u potpunosti, napravila je brejk u trećem gemu i igrala solidan tenis koji joj je doneo osvajanje prvog seta.

Ana nije uspela da podigne nivo svoje igre u drugom setu, i posle još jednog ranog brejka je poraz delovao skoro neizbežan, dok se nije uzdigla, u punom naletu, kada je pri rezultatu 15-40, na njen servis, njena protivnica imala dve meč lopte u devetom gemu drugog seta.

Ohrabrena takvim oporavkom, Ana je igrala sa mnogo više samopouzdanja. Napravila je brejk, osvojila gem na svoj servis, a onda napravila još jedan brejk i izjednačila rezultat.

Kada je Ana povela sa 2-0 u trećem setu, to je bilo šest uzastopno osvojenih gemova. Treći gem je izgubila, iako je imala svoj servis, ali je to bio samo mali pad koncentracije, i posle dva sata i devet minuta igre je, kao pobednik, napustila teren.

"Vau, ovo je bilo blizu!" napisala je Ana na svojoj Facebook stranici. "Bila sam praktično na putu kući, ali sam nekako uspela. Nisam dobro igrala bar pola meča, ali to je bio zabavan povratak :)"

Ana će u sredu, u meču trećeg kola, igrati protiv Italijanke: ili protiv Romine Oprandi ili protiv Camile Giorgi.