Ana tesno izgubila finale Štutgarta

Ana je izgubila srceparajuću bitku u tri seta od 9. teniserke sveta Marie Sharapove u finalu Porsche Tennis Grand Prix turnira u Štutgartu. 26-godišnjakinja je vodila protiv braniteljke titule sa 6-3, 3-2, ali je na kraju izgubila sa 3-6, 6-4, 6-1 posle dva sata i tri minuta igre.

Današnji susret je još jednom dokazao da ceo meč može biti određen sa par ključnih poena, i, na Aninu nesreću, ona u drugom setu nije mogla da ih iskoristi.

Nakon što je nadmoćno osvojila prvi set (imala je set lopte na 5-0), Ana je vodila sa 3-1 u drugom setu, i bila je nadomak toga da dođe do prednosti od 4-1, kada je u petom gemu vodila sa 40-30. Nažalost, 12. teniserka sveta je baš tada napravila svoju prvu dvostruku servis grešku u meču, i na kraju je pretrpela brejk nekoliko trenutaka kasnije.

Uprkos tome, Ana je brzo to razočarenje ostavila iz sebe, i u sledećem gemu je napadala servis Sharapove. Došla je do brejk lopte i prilike da ponovo napravi rezultatsku razliku, ali se 9. teniserka sveta čudesno spasila.

Ana je odigrala forhend koji bi u 99% slučajeva osvojio poen, ali je Sharapova, protiv svih šansi, uspela da stigne tu loptu nekoliko metara van terena, i da osvoji poen iz kontranapada neverovatnim bekendom iz trka.

Momentum se potpuno promenio, i Ruskinja je korak po korak gradila sebi put za povratak u meč. Sharapova je osvojila četiri gema za redom i osvojila set, uprkos Aninih šest as servisa i 5 vinera više od neiznuđenih grešaka.

Činilo se da je četvorostruka Grand Slam šampionka ostavila najbolje za kraj, i nadigrala je Anu od prvih poena odlučujućeg seta. Sharapova je sada povela sa 3-1, i kada joj je Ana poklonila prednost od dva brejka kada je u petom gemu napravila dve dvostruke servis greške, Ruskinja je osvojila svoju treću uzastopnu titulu u Štutgartu.

Ana je tokom meča iza sebe imala većinu publike, i pre dodele pehara su je ispratile izuzetno glasne ovacije.

"Ja sam bez teksta," rekla je bivša prva teniserka sveta publici. "Mnogo vam hvala."

"Od prvog momenta, meč je stalno bio tesan," rekla je Ana. "Svaki gem je odlučilo nekoliko tesnih poena, i tako je bilo ceo meč. Ona je u drugom setu definitivno krenula sa tim velikim udarcima, i odigrala je nekoliko neverovatnih poena.

"Ona je sjajna teniserka, i to vam se desi kada igrate protiv sjajnih teniserki u velikim mečevima kao što je ovaj. Morate da iskoristite svoje šanse.