Ana tesno izgubila od Kuznetsove

Ana je izgubila sa 6-2, 2-6, 6-4 od Svetlane Kuznetsove, čime je prvi dan polufinalnog susreta Fed Kupa između Rusije i Srbije završen rezultatom 1-1.

Jelena Janković je, u prvom meču, bila bolja od Anastasie Pavlyuchenkove, 6-3, 6-4, i tako gostujućoj ekipi obezbedila ranu prednost.

Anin meč protiv Kuznetsove, protiv koje je u ukupnom rezultatu vodila sa 6-3, je bio pun preokreta.

Počeo je na visokom nivou, ali su ubrzo obe teniserke počele da greše, pogotovo Ana. U prilično lošem prvom setu je imala problema i sa servisom i sa udarcima sa osnovne linije.

Za divljenje je bio preokret koji je Ana napravila u drugom setu, u kome je napravila 12 vinera i 13 neiznuđenih grešaka. Osvojila je većinu ključnih poena i izjednačila rezultat protiv nestalne Ruskinje.

Nažalost, Ana nije uspela da održi takav ritam. Kuznetsova je napravila brejk u prvom gemu odlučujućeg seta, i sačuvala je tu prednost tokom celog seta, trijumfujući, posle sat vremena i 55 minuta igre.

Ana će u nedelju u trećem meču igrati protiv Pavlyuchenkove, a Jankovićeva će igrati protiv Kuznetsove pre potencijalno odlučujućeg dubl meča.