Ana u finalu turnira na Baliju

Ana se pobedom nad Ruskinjom Nadiom Petrovom rezultatom 6-1, 7-5 plasirala u finale Commonwealth Bank Tournament of Champions turnira na Baliju.

Prvi set je bio završen veoma brzo, a Ana je u njemu izgubila samo pet poena na svoj servis. Petrova nije mogla da pronađe ritam u svojoj igri, i nije uspevala da se nosi sa Anom tokom prvog seta u kome je Ana bila u ubedljivoj prednosti.

Ana je nastavila da dominira i u drugom setu, i povela je sa 2-0. Pri rezultatu 3-0 je imala tri prilike da napravi još jedan brejk, ali je Petrova uspela da sačuva taj svoj servis, posle čega je ona napravila brejk, i počelo je nadmetanje u meču.

U stvari, Petrova je preokrenula set u svoju korist, i pri rezultatu 5-4 je imala set loptu, koju je Ana spasila. Bivša šampionka French Opena je sačuvala svoj servis, posle toga napravila brejk, a onda još jednom osvojila svoj servis gem, i tako došla do trijumfa kojim se njen niz pobeda u Indoneziji povećava na pet mečeva.

"Od početka sam igrala jako dobro," rekla je Ana. "A onda je u tom gemu na 2-0 (u drugom setu), ona podigla nivo svoje igre, pravila je sjajne poene, manje je grešila i bolje servirala.

"To što tada nisam napravila brejk je na neki način bila prekretnica za nju, a ja sam posle toga odigrala loš gem i izgubila svoj servis. To je bilo ključno, i onda je usledila borba."

Ana će u nedeljnom finalu, na svoj 24. rođendan, igrati protiv Španjolke Anabel Medine Garrigues. Garrigues se u finale plasirala nako što joj je Nemica Sabine Lisicki predala meč pri rezultatu 4-0 u trećem setu.

Ana u ukupnom rezultatu protiv Španjolke vodi sa 2-1, a sva tri meča su igrana u tri seta.

Finale će se igrati posle 15 časova po lokalnom vremenu (8 sati po srednjeevropskom vremenu; 3 sata po istočnom vremenu). Kliknite ovde za uživo praćenje rezultata iz Westin Resort Nusa Dua.