Ana u polufinalu

Ana se plasirala u drugo polufinale ove godine, pobedom od 6-4, 6-1 nad Vesnom Dolonc iz Srbije na Kremlin Kupu u Moskvi. Sada joj u subotu predstoji zanimljiv susret sa prvim nosiocem, bivšom šampionkom US Opena, Samanthom Stosur.

U prvom setu su obe teniserke delovale nesigurno prilikom svog servisa. Ana je u prvom gemu meča pretrpela brejk, ali se odmah oporavila i ubrzo povela sa 4-1.

Međutim, nije uspela da zadrži tu prednost, i njena protivnica je izjednačila na 4-4. Posle lako osvojenog servisa u devetom gemu, Ana nije uspela da iskoristi brejk loptu koju je imala, ali je na kraju osvojila set, kada je njena protivnica na Aninu set loptu napravila dvostruku servis grešku.

Nakon što je drugi set počela sa dve dvostruke servis greške, Ana je pronašla novi polet i počela da igra svoj najbolji tenis. Četvrti nosilac je izgubila još samo jedan poen na svoj servis, dva puta je osvojila gem na servis 160. teniserke sveta, i posle 66 minuta igre je sebi obezbedila mesto u polufinalu.

Ana ima dve pobede i dva poraza u dosadašnjim susretima sa Stosur, koja se u polufinale plasirala pobedom od 6-1, 6-3 nad Čehinjom Klarom Zakopalovom.

Meč se igra u subotu, i počeće posle 14:30 časova po lokalnom vremenu (12.30 po srednjeevropskom vremenu; 6:30 po istočnom vremenu). Kliknite ovde za uživo praćenje rezultata sa Olimpijskog stadiona.