Ana u polufinalu

Anin ohrabrujući nastup u Carlsbadu nastavljen je pobedom nad četvrtim nosiocem Robertom Vinci rezultatom 6-1, 6-7(1), 6-2, kojom se plasirala u polufinale Southern California Opena.

Ovaj rezultat je bio suprotnost njihovom posledenjm susretu, pre skoro godinu dana, kada je 11. teniserka sveta Vinci trijumfovala sa 6-0. 6-0.

Možda imajući u planu osvetu, Ana je za tren oka povela sa 5-0. Za samo 25 minuta je osvojila prvi set.

Ana je toliko dominirala sa osnovne linije, da je sa lakoćom osvojila set uprkos slabom procentu prvog servisa od samo 42%. U prvom setu se nije suočila ni sa jednom brejk loptom, a na svoj servis je izgubila samo pet poena.

Stvari su se brzo promenile u drugom setu, u kome je Vinci osvojila gem na svoj servis, a odmah potom napravila brejk, u velikoj meri zahvaljujući tome što je Ana napravila tri dvostruke servis greške. Italijanka je imala brejk loptu za 4-0 koju je Ana spasila. Ana je potom napravila brejk i vratila se u set, ali je na kraju izgubila tajbrejk sa 7-1.

Meč je bio sličan Aninom susretu sa drugom Italijankom, 6. teniserkom sveta Sarom Errani, u Majamiju ranije tokom godine. Ana je tom prilikom lako osvojila prvi set, da bi onda tesno izgubila drugi (Ana je u oba meča vodila sa 6-1, 4-4). I dok je na Floridi izgubila treći set, danas je Ana pokazala koliko je popravila svoju kondiciju, i nadigrala je Vinci.

Ana je u četvrtom gemu propustila šansu za brejk, ali dva gema kasnije je napravila brejk i povela sa 4-2, a onda napravila još jedan brejk, kada je njena protivnica servirala za ostanak u meču.

Anina nagrada je polufinalni meč u subotu protiv 3. teniserke sveta Victorie Azarenke. Dvostruka šampionka Australian Opena je u četvrtfinalu pobedila 39. teniserku sveta Ursulu Radwansku sa 6-1 6-2.

Meč treba da počne u 14 časova po lokalnom vremenu u subotu (23 časa po srednjeevropskom vremenu; 17 časova po istočnom vremenu). Kliknite ovde za uživo praćenje rezultata iz La Costa Resort & Spa.