Ana u polufinalu protiv Wozniacki

Ana je obezbedila intrigntan polufinalni meč protiv takođe bivše 1. teniserke sveta Caroline Wozniacki, pošto je u četvrtini finala Abierto Monterrey Presentado Por Afirme-a pobedila Slovakinju Magdalenu Rybarikova sa 6-1, 0-6, 6-2. Bila je to još jedna osrednja Anina igra u Meksiku, i tokom 98 minuta igre nije mogla da održi konstantan nivo igre.

Bila je potrebna skoro večnost da bi se završilo prvih par gemova meča. Ana se odmah u prvom gemu suočila sa pet brejk lopti i sačuvala ih, ali je na kraju iz šestog puta pretrpela brejk. Isto tako je i Rybarikova stalno imala problema sa svojim servisom, i Ana je izjednačila iz prvog pokušaja. Posle 13 minuta igre, bila su odigrana samo dva gema.

Iznenada, Ana je podigla nivo igre. Osvojila je još pet gemova, koja su ukupno trajala samo par minuta duže od prethodna dva, i na lep način završila prvi set, osvojivši svoj servis gem bez izgubljenog poena.

Drugi nosilac se potpuno raspala u drugom setu. Osvojila je samo devet poena na svoj servis i nije uspela da osvoji gem, i Slovakinja je meč uvela u treći set.

Nakon toga, Ana je uspela da se pregrupiše, što je bilo ključno, i na početku trećeg seta je napravila brejk, za koji se ispostavilo da je bio dovoljan da zaustavi otpor 38. teniserke sveta, i mada je morala da spašava dve brejk lopte, Ana u odlučujućem setu nije izgubila svoj servis.

Ana je na kraju po drugi put osvojila gem na servis Rybarikove i tako došla do pobede, i plasirala se u svoje drugo polufinale ove godine.