Anin trijumf detaljnije

U prvom setu Ana je imala 15 neiznudjenih gresaka, napravila je 10 vinera (ukljucujuci i servis vinere), i odservirala je 4 asa. Sacuvala je 4 brejk lopte, i iskoristila jednu od 3 brejk sanse koje je imala.
U drugom setu je imala 19 gresaka i 15 vinera. Sacuvala je 6 brejk lopti i iskoristila jednu brejk sansu.
Na samom pocetku seta nasa teniserka je izgubila svoj servis. Pri rezultatu 5:3 Ana je servirala za ostanak u drugom setu, spasila 2 brejk lopte i smanjila vodjstvo protivnice na 5:4, nakon cega je povratila brejk i izjednacila na 5:5, ali je italijanka ponovo oduzela Anin servis i jos jednom servirala za set. Medjutim, Ana je po ko zna koji put pokazala koliki je borac. Oduzela je servis protivnici, i izjednacila na 6:6. Na zalost, pobedilo je iskustvo dvadesetcetvorogodisnje italijanke, i mec je izjednacen na 1:1.
Kao i u drugom setu, italijanka pravi brejk na samom pocetku, ali Ana odmah uzvraca na isti nacin. Novi brejk Schiavone dovodi u prednost od 3:1, nakon cega Ana dokazuje svoju fantasticnu zrelost uprkost mladosti i nevelikom igrackom iskustvu, i osvaja narednih 5 gemova.
Anina protivnica u cetvrtini finala je dvadesetdvogodisnja ruskinja Nadia Petrova, trenutno 9. igracica na svetu, a 7. nosilac turnira.
Njih dve su se do sada srele samo jednom, proslog meseca u 2. kolu turnira u Majamiju, i Ana je tada trijumfovala sa 2:0, po setovima 6:4 7:5.