arhiva: Uspeh u Majamiju

Ana Ivanović je postigla značajan uspeh na NASDAQ-100 Open-u, plasiravši se u četvrtfinale turnira. U prvom kolu Anina protivnica bila je Amerikanka Lora Grenvil. Ana je do pobede došla u dva seta, 6:3, 7:5.

U drugom kolu Ana se susrela sa Ruskinjom Nađom Petrovom, 10. nosiocem turnira, inače 12. na WTA listi. Posle prvog seta koji je dobila sigurnom igrom, Ana Ivanović je u drugom povela sa 2:0. Onda je izgubila servis, a posle 3:2 za Petrovu do kraja se igralo 'gem za gem', da bi dvanaesti dobila naša teniserka. Krajnji rezultat, 2:0 za Anu (6:4, 7:5).

Ana je u trećem kolu bila bolja od petnaestogodišnje Čehinje Nikole Vaidisove. Pobedila je sa 2:0, po setovima 6:2, 7:6 (7:4). Zanimljivo je da je Čehinja u prethodnom kolu izbacila našu Jelenu Janković.

U četvrtom kolu protivnica je bila 7. teniserka na WTA listi, neugodna Ruskinja Svetlana Kuznjecova. U prvom setu Ana je osvojila prva dva gema, Ruskinja izjednačila na 2:2, a jedan brejk je doneo teniserki iz Srbije i Crne Gore prvi set. U drugom setu počelo je slično, jedan servis uzela je protivnici Ana Ivanović, ali je Kuznjecova bila dva puta uspešna i došla do izjednačenja. U trećem setu počelo je brejkom Svetlane Kuznjecove, koja je vodila sa 2:0, 3:1, 4:2 i 5:3. Tek u desetom gemu Ana Ivanović dobija servis protivnice, a onda do kraja dobija sve gemove za plasman u osam najboljih.