Australian Open završen za Anu

Anino učešće na Australian Openu u Melburnu završeno je porazom od 6-2, 6-4 od 4. nosioca Agnieszke Radwanske. Iako je rezultat nedvosmislen, Ana je imala svoje prilike da se takmiči sa Poljakinjom, ali je praktično besprekorna igra Radwanske bila previše dobra.

Ana je slabo počela meč. U prvom gemu je pretrpela brejk, dok je Radwanska lako, bez izgubljenog poena, osvojila svoj servis gem i brzo povela sa 2-0.

Trinaesti nosilac je postepeno popravljala nivo svoje igre. Sledila je primer svoje protivnice, i u trećem gemu je bez izgubljenog poena osvojila svoj servis, a sa nekoliko sjajnih poena je u narednom gemu došla do 0-30. Sreća nije bila na njenoj strani u narednom poenu, kada je pasing šot iz forhenda jedva promašio liniju i, iako je kasnije došla do dve brejk lopte, servis Radwanske je bio neranjiv.

Pomalo atipično, Anin forhend je zatajio u prvoj polovini meča, i uprkos tome što je štetu umanjila sa nekim prelepim vinerima, bekend paralelama, Radwanska je bila ta koja je u sedmom gemu napravila drugi brejk.

Visprena Poljakinja je i dalje bila neverovatno čvrsta i bez izgubljenog poena je odservirala za prvi set, u kome je za 27 minuta igre napravila samo dve neiznuđene greške.

Drugi set je bio sličan prvom. Ana je ponovo loše počela, i dala protivnici rani brejk, pre nego što je u trećem gemu lako osvojila svoj servis.

Međutim, Radwanska je u ključnim poenima, bila previše čvrsta. Još više, Polakinja je i izvanredno servirala, i sa dobro plasiranim servisima je u drugom setu spasila pet brejk lopti.

Baš kao što je bilo u prvom setu, Radwanska je na sjajan način završila meč. U desetom gemu je, bez izgubljenog poena, osvojila svoj servis, i as servisom je sebi obezbedila mesto u četvrtini finala.

"Svakako da sam razočarana," rekla je Ana. "U prvom setu sam promašila dosta lopti. Počela sam bolje da igram u drugom setu, ali je ona odigrala dobar meč. Jako je teška protivnica.

"I rang lista ne laže. Na tom je mestu zato što ga zaslužuje."

Autor: Joeri Moerman