Barthel pobedila Anu u tri seta

Ana nije uspela da se plasira u četvrto kolo BNP Paribas Open-a u Indian Wellsu, pošto je pretrpela razočaravajući poraz od 6-1, 3-6, 6-0 od 28. teniserke sveta Mone Barthel iz Nemačke.

Ana kao da nije bila tu na početku meča. Pretrpela je brejk u svom prvom servis gemu, i ubrzo je gubila sa 3-0, dozvolivši Barthel da diktira tempo meča, dok je Ana sa svoje strane mreže delovala ravnodušno i nezainteresovano. Bivša 1. teniserka sveta ni u jednom trenutku nije odigrala svoj najbolji tenis, i borila se sa kretanjem i dubinom svojih udaraca. Zbog toga je 22-godišnjoj Nemici trebalo samo 23 minuta da osvoji prvi set sa 6-1.

U drugom setu je bilo mnogo više nadmetanja, pošto je Ana odmah počela da pritiska servis Barthel. U drugom i četvrtom gemu je imala brejk šanse, ali nije uspela da ih iskoristi. Brejkova nije bilo do osmog gema, kada je Ana najzad napravila preokret u desetominutnoj igri mačke i miša, u kojoj je Barthel spasila šest brejk lopti, pre nego što je na kraju, po prvi put u meču, izgubila svoj servis.

U tom trenutku se činilo da je Ana potpuno očistila svoju lošu igru iz prvog seta. U narednom gemu je bez izgubljenog poena osvojila svoj servis, i uvela meč u treći set, a svi predzanci za visoko kvalitetan meč su bili prisutni.

Ana jeste na obećavajući način počela odlučujući set, sjajnim vinerom iz riterna u prvom poenu, ali se brzo vratila na svoj nivo iz prvog seta, izgubila je svoj servis i gubila sa 3-0.

Prednost od 40-0 u četvrtom gemu je moglo da bude početak novog povratka, ali je Barthel, po drugi put u setu, osvojila gem na Anin servis, nakon što je osvojila svih pet narednih poena. Nedostatak od dvostrukog brejka je potpuno prekinuo Anin otpor i od tog trenutka, meč je ponovo bio u rukama Nemice.

Barthel je osvojila treći set, a da Ana, koja je tokom meča napravila 41 neiznuđenu grešku, u njemu nije osvojila ni jedan gem, i za tačno 100 minuta se plasirala u četvrto kolo.

Autor: Joeri Moerman