Borbena Ana izgubila od Stosur

Izuzetno zanimljiv susret između Ane i 9. teniserke sveta Samanthe Stosur u polufinalu Kremlin Kupa završio se na razočaravajući način, pošto je Ana u odlučujućem trećem setu povredila desnu butinu. Igrala je sa povredom, ali nije mogla da igra na svom najvišem nivou, i na kraju je izgubila sa 2-6, 6-3, 6-2 posle sat vremena i 50 minuta igre.

Obe teniserke su na samom početku meča jasno pokazale svoje namere da igraju svoje tipične snažne udarce, i prve servis gemove su osvojile bez izgubljenog poena, ali je od tog trenutka susret bio potpuno u znaku Ane, i četvrti nosilac je odigrala set vrhunskog tenisa.

Stosur je jedva bila u meču, a Ana je nemilosrdno diktirala poene svojim forhendom, i tokom prvog seta je ostvarila impresivan odnos vinera i neiznuđenih grešaka od 20-10. Tri puta je osvojila gem na servis Stosur, i u velikom stilu je, as servisom, osvojila prvi set.

Ana je drugi set počela u istom stilu. Napadala je servise svoje protivnice, i u prvom gemu je došla do dve brejk prilike, ali nije uspela da ih iskoristi.

Platila je cenu za to u osmom gemu, kada je Stosur iskoristila svoju drugu brejk šansu i došla do izuzetno važnog brejka od kog Ana nije uspela da se oporavi.

Uprkos tome što je izgubila drugi set, Ana nije bila raspoložena da svojoj protivnici prepusti meč, i treći set je počela gemom osvojenim bez izgubljenog poena.

Međutim, Ana je u četvrtom gemu pokazala znake nelagodnosti, i tražila je od sudije da lekar dođe na teren. Ukazana joj je medicinska pomoć van terena, vratila se na teren sa umotanom desnom butinom, ali joj to, na njenu nesreću, nije donelo nikakvu utehu.

Odbila je da preda meč, ali je bila evidentno ometena, i nije mogla da spreči Australijanku da osvoji pet gemova za redom, i tako dođe do pobede.

Turnir u Moskvi označava kraj Anine WTA sezone. Uprkos povredi, sada će se pripremati za finale Fed Kupa, koje će se igrati u Pragu 3. i 4. novembra.