Broj uzastopnih pobeda u Lincu povećan na 12

Anin broj uzastopnih pobeda u Lincu povećan je na 12, nakon što se pobedom od 6-4, 6-3 nad Nemicom Andreom Petković plasirala u četvrtinu finala.

Drugi nosilac je od samog početka meča htela da uspostavi kontrolu. Međutim, pošto je u drugom gemu propustila da iskoristi brejk šansu, sama je pretrpela brejk jedan gem kasnije, kada je napravila dve dvostruke servis greške.

U njenu odbranu ide to što je odmah potom napravila brejk, i to je odredilo ton ovog meča prepunog preokreta. Obe teniserke su tokom seta imale šest prilika za brejk, ali Ana je bila efikasnija od svoje protivnice. Došlo je do još jedne razmene brejkova, u osmom i devetom gemu, pre nego što je Ana na kraju napravila treći brejk i osvojila prvi set.

Šampionka Linca iz 2008. i 2010. godine je i u drugom setu nastavila da pritiska drugi servis Petkovićeve, i tako naterala Nemicu da napravi veliki broj dvostrukih servis grešaka, nakon što je Ana nemilosrdno vratila nekoliko ranijih slabijih servisa.

Ana je brzo povela sa 3-1, zahvaljujući velikom broju sjajnih udaraca sa osnovne linije, ali, slično kao u prvom setu, nije uspela da sačuva tu prednost.

Petkovic je izjednačila na 3-3, ali kada je Ana počela da smanjuje broj neiznuđenih grešaka, nije bilo načina da se zaustavi. Osvojila je tri uzastopna gema, i posle 81-og minuta igre došla do pobede.

Ana je pobedu obeležila velikim zagrljajem na mreži sa svojom prijateljicom i bivšom partnerkom u dublu, koja se polako vraća posle problema sa nekoliko povreda koje su je tokom većeg dela godine držale dalje od teniskog terena.

Ana će u petak, u četvrtini finala, igrati protiv pobednice meča između Mallory Burdette iz SAD-a i Belgijanke Kirsten Flipkens.

Autor: Joeri Moerman