Errani posle tri seta zaustavila Anu

Uprkos veličanstvenom prvom setu, i sjajnom povratku u drugom setu, Ana je poražena sa 1-6, 6-4, 6-2 od 8. teniserke sveta Sare Errani u četvrtom kolu Sony Open Tennis turnira u Majamiju. Obe teniserke su osvojile tačno 79 poena tokom meča koji je trajao 103 minuta, ali je Italijanka bila stabilnija u drugom i trećem setu.

Ana je meč počela sa istim onim talentom koji je pokazivala cele nedelje, i tokom prvog seta je prikazala brilijantnu igru, oslanjajući se na izuzetno efikasan servis. Izgubila je samo četiri poena na servis, i ostvarila procenat prvog servisa od 65%, što joj je pomoglo da diktira tempo u poenima. Slobodno je udarala iz forhenda, napravila nekoliko sjajnih pasing šotova, i za 28 minuta samouvereno osvojila prvi set.

Moguće da je jedna od prekretnica meča bila kada Ana nije uspela da iskoristi brejk šansu u prvom gemu drugog seta. Errani je u potpunosti iskoristila Anine propuštene prilike, i uspela da napravi svoj prvi proboj u meču, osvojivši u narednom gemu bez izgubljenog poena gem na Anin servis. Još jednom je u četvrtom gemu iskoristila Anin nesiguran servis –  Ana je u tom gemu imala pet gem lopti – i ubrzo je povela sa 5-0.

Zadivljujuće, bivša 1. teniserka sveta je nastavila da se bori, ignorišući naizgled nepremostivu razliku, borila se svim svojim srcem i nadoknadila nedostatak od duplog brejka. Na Aninu nesreću, Errani je iskoristila prvu set loptu kada je Ana servirala da izjednači na 5-5, i uvela je meč u odlučujući treći set.

Ana je uspela da u prvom gemu oduzme servis prošlogodišnjoj finalistkinji French Opena, ali je odmah potom i sama pretrpela brejk pre nego što je Errani definitivno preokrenula tok meča i uz brejk u šestom gemu povela sa 4-2. Osmi nosilac je na kraju osvojila četiri uzastopna gema i plasirala se u četvrtinu finala.

Autor: Joeri Moerman