Impresivna pobeda nad Golovin

Ana je dominantnom igrom pobedila 26. teniserku sveta Tatianu Golovin 6-4, 6-2 u meču prvog kola Rogers Cup-a. Nakon što je izgubila prvi gem, Ana ni jednom tokom meča koji je trahao sat vremena i 20 minuta nije bila u zaostatku.

Meč je zbog kiše počeo 30 minuta kasnije. Prva dva gema su teniserke osvojile na servis, a Ana je u trećem gemu iskoristila priliku koja joj se ukazala, osvojila gem na servis Golovin i povela sa 2-1.

18-godišnjakinja kojoj je ovo treći uzastopni turnir na kome učestvuje i u singlu i u dublu, je još jednom oduzela servis protivnici, ali je izgubila gem na svoj servis kada je pre rezultatu 5-2 servirala za osvajanje prvog seta. Drugi put nije napravila grešku i osvojila je set sa 6-4.

Ana je propustila priliku da ponovo oduzme servis protivnici kada je Francuskinja servirala na početku drugog seta, ali je to uradila u trećem gemu i povela sa 2-1. Još jednom je pri 4-2 osvojila gem na servis Golovin, a onda lagodno servirala za osvajanje meča i petu uzastopnu pobedu nad Golovin.

Ana će u sredu u meču drugog kola igrati protiv pobednice meča između Jie Zheng i Cataline Castano.

U ponedeljak je u Montrealu počelo Sony Ericsson WTA Tour probno komuniciranje igrača sa trenerima.