Jelena bolja od Ane

Ana je u četvrtfinalu JPMorgan Chase Open-a izgubila od 28. teniserke na svetu Jelene Janković, i to rezultatom 6-4, 7-6. Meč je bio neizvestan, u oba seta Ana je imala brejk prednosti ali se Jelena vraćala u meč.

Ana je i ovaj meč počela izvanredno. Spasila je dve brejk lopte u prvom gemu meča ali je kasnije uzela servis protivnici i povela sa 3-0. Janković je posle toga osvojila pet uzastopnih gemova, pre svega što Anin servis nije funkcionisao kao na početku meča. U sledeća dva gema nije bilo brejkova čime je Jelena dobila prvi set rezultatom 6-4.

U prvih pet gemova drugog seta nijedna od teniserki nije izgubila svoj servis (Ana je imala jednu brejk loptu) ali u šestom gemu Ana uspeva da oduzme servis protivnici i time povede sa 4-2. U sledećem gemu na svoj servis Ana je imala 40-15 ali je Jelena ipak uspela da joj oduzme servis i vrati se u set.

Kao i u prvom setu Jelena je uspela da osvoji sledeća dva gema i povede sa 5-4. Ipak, Ana u sledećem gemu oduzima servis Jeleni i time obezbeđuje tiebreak.

Janković je napravila mini brejk i povela sa 3-2 ali je u sledećem poenu napravila duplu servis grešku i Ana se vraća u meč. Usledila su dva mini brejka. Ana je spasila prvu meč loptu pri rezultatu 5-6 ali je Jelena osvojila sledeći poen a time i meč posle sat i 37 minuta igre.