Kiša prekinula Anu

Pri Aninom vođstvu od 6-1, 3-4 u polufinalnom meču na Rogers Cup-u, igra je prekinuta zbpg kiše.

Ana je projurila kroz prvi set. Bilo je nemoguće nadigrati je dok je pokazivala svoj najbolji tenis, a Ruskinja je izgledala kao posmatrač. Ana je osvojila set za samo 23 minuta, i to uz treći as servis.

Uprkos tome kako je Ana igrala – a to je bila zadivljujuća moćna igra – bila je tek na pola puta. Safina je uspela da osvoji gem na svoj servis na početku drugog seta, a onda je možda automatski sitem ’’sokolovo oko’’ zaslužan za promenu impulsa u meču.

Nije bilo razloga za brigu kada je Ana servirala pri 30-0, ali uspešan izazov Ruskinje i prikazivanje poena na velikom ekranu su joj dali nadu. Kada Ana nije bila uspešna sa korišćenjem izazova, 20-godišnjakinja je došla do prilike da prvi put u meču oduzme gem na Anin servis, što je i uspela.

Safina je povela sa 4-1 i čvrsto bila u meču, kada se klatno opet zanjihalo u Aninom pravcu: neustrašivim udaranjem je osvojila narenih osam poena i izjednačila rezultat, pre nego što se nebo otvorilo.

Teniserke su se posle 45-minutnog prekida vratile na teren, ali pljusak je postao još jači, tako da se se uputile u svlačionice. Na kraju je u 22:02 po lokalnom vremenu igra prekinuta za to veče.

Ana i Safina će svoj meč nastaviti u nedelju u 11 sati po lokalnom vremenu (17:00 časova po srednjeevropskom), a mesto u finalu protiv sedmog nosioca i nikadašnje prve teniserke sveta Martine Hingis čeka pobednicu.