Najdramatičnije bilo je na kraju drugog seta

Ana Ivanović je pobedila Francuskinju Tatjanu Golovin rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 5:7, 7:5.

Od samog početka naša teniserka imala je prednost, oduzevši prvi servis-gem protivnice, a nije je ispustila do finiša drugog seta.

Najdramatičnije bilo je na kraju drugog seta, kada je Ana došla do tri meča na svoj servis, a zatim izgubila pet uzastopnih poena (uključujući dve duple greške) i pružila protivnici priliku da ostane u meču.

U trećem setu naša teniserka stekla je brejk prednosti, ali je Golovin uspela da izjednači. Međutim, kako je Ana počela, tako je i završila meč – brejkom na servis protivnice.

Na taj način je drugi reket SCG izjednačila prošlogodišnji uspeh i odbranila bodove, a zanimljivo je da je i tada na startu savladala Francuskinju ruskog porekla.

Ana u drugom kolu igra protiv Jelene Jankovic tako da ce nase najbolje teniserke u direktnom duelu odluciti koja od njih će igrati u trećem kolu WTA turnira u Cirihu.