Nemilosrdna Ana lako do trećeg kola

Ana je dominantnom igrom u drugom kolu French Open-a ubedljivo porazila 94. teniserku sveta Mathilde Johansson rezultatom 6-2, 6-2. Bila je to vrlo zadovoljavajuća igra 25-godišnjakinje, kojoj je za pobedu trebalo samo 58 minuta.

Francuskinja je mogla da se osloni na podršku bučne publike na terenu Suzanne Lenglen, ali je Ana bila ta koja je u mnogo boljoj formi počela meč. 14. nosilac je brzo pronašla svoj ritam i u prvom gemu meča je, bez izgubljenog poena, napravila svoj prvi brejk, sjajnim forhend vinerom iz riterna.

Ana je u narednim gemovima napravila nekoliko sjajnih vinera, i još fantastičnih vinera iz riterna, i povela je sa 4-0, pre nego što je domaća teniserka u petom gemu uspela da upiše svoje ime na rezultatsku tablu. Bivša 1. teniserka sveta je u prvom setu izgubila samo četiri poena na svopj servis.

Ana je drugi set počela malo opreznije. To je bilo dovoljno za Johansson, koja je osetila svoju šansu, da podigne nivo igre i povede sa 2-0, pošto je iskoristila kratke lopte sa Aninog reketa. Na svu sreću, Ana je ponovo pronašla svoju agresivnu igru, i u trećem gemu je odmah napravila ribrejk.

Ovog puta Ana nije imala nameru da dozvoli da joj prednost izmakne, i diktirala je tempo u ostatku meča. Osvojila je pet uzastopnih gemova i došla u situaciju da servira za meč. Bez izgubljenog poena je osvojila svoj servis gem, i u pravom trenutku obavila zadatak, pošto je kiša počela da pada, i svetlo polako da bledi.

Ana će u trećem kolu igrati protiv još jedne Francuskinje - Virginie Razanno, koja je rezultatom 4-6, 6-2, 6-0 pobedila Slovakinju Zuzanu Kucovu.