Pobeda u Moskvi

Ana je dominantnom igrom ubedljivo porazila Ruskinju Valeriu Solovievu u drugom kolu Kremlin Kupa u Moskvi. Četvrti nosilac je trijumfovala sa 6-1, 6-4 za 65 minuta igre, napravivši 31 viner na putu do pobede.

216. teniserka sveta koja je u glavni žreb došla preko kvalifikacija je u Moskvi već odigrala četiri meča, i diktirala je tempo u prvim poenima susreta. Solovieva je odmah došla do tri prilike za brejk, ali je Ana sve brejk lopte spasila u velikom stilu.

Čim je Ana pronašala svoj ritam i dubinu svojih udaraca, razlika u kvalitetu je postala očigledna.

Ana je u drugom gemu napravila brejk, izgubivši pritom samo jedan poen, a potom je bez izgubljenog poena osvojila gem na svoj servis, i tako došla do prednosti od 3-0. Potpuno je nadigrala Ruskinju, iako je 19-godišnjakinja davala sve od sebe i uvek terala Anu da odigra još jedan udarac kako bi osvojila poen.

Na oduševljenje domaće publike, napori Solovieve su bili nagrađeni kada je u šestom gemu osvojila gem. Bez obzira na to, nije omela Anu u osvajanju prvog seta, koji je ona rešila u svoju korist za manje od 25 minuta, osvojivši još jedan gem bez izgubljenog poena.

Drugi set je bio malo neizvesniji. Poeni su bili napetiji, i nije bilo prilika za brejk, dok u sedmom gemu Ana nije slomila otpor Ruskinje i osvojila gem na njen servis.

Kao i u prvom setu, Ana je zadatak završila sa ubedljivim gemom osvojenim bez izgubljenog poena, i sebi je obezbedila mesto među najboljih osam.

Ana će u četvrtini finala igrati protiv zemljakinje svoje današnje protivnice, takođe kvalifikantkinje, Vesne Dolonc, koja je sa 6-1, 6-0 pobedila 48. teniserku sveta Simonu Halep.

Anin meč sa 160. teniserkom sveta u petak počinje u 18:30 časova po lokalnom vremenu (16:30 po srednjeevropskom vremenu; 10.30 po istočnom vremenu).

Kliknite ovde za uživo praćenje rezultata sa Olimpijskog stadiona.

Autor: Joeri Moerman