Poraz Ane Ivanović u četvrtfinalu

Posle Martine Hingis i Marije Šarapove, mesto u polufinalu turnira “Pacific Life Tennis Open” u Indijan Velsu izborila je i Jelena Dementijeva.

Loše vreme najzad se (na trenutak) povuklo i dozvolilo da se odigra treći četvrtfinalni meč u konkurenciji žena na velikom WTA turniru u Indijan Velsu. Prvi meč dana na sablasno praznom centralnom terenu (što se u sledećih sat, dva drastično promenilo) bio je duel 4. nosioca, Ruskinje Jelena Dementijeva i najbolje teniserke SCG (i 8. nosioca) Ane Ivanović, koje su po prvi put u karijeri igrale jedna protiv druge. Epilog ovog duela je plasman Jelene Dementijeve u polufinale Indijan Velsa i pobeda rezultatom 2:1, po setovima 2:6, 6:4, 6:2, posle 113 minuta igre.

Pre meča Ruskinja, koja je dvostruka Gren Slem finalistkinja, proglašavana je favoritkinjom, ali početak ovog dvoboja to nikako nije potvrdio. Naša teniserka je furiozno počela prvi set. Do 4:1 stigla je za 10-ak minuta, uz dva brejka i sigurnu igru na svoj servis. Odlično se kretala, vršila odličnu selekciju udaraca i izgledala je apsolutno superiorno.

U drugom setu, sve se promenilo. Ana do 4:1 za Ruskinju kao da se trudila da napravi što više grešaka u svim mogućim situacijama. To praksa je najzad prekinuta na 4:3, kada koristi dve prilike za brejk i smanjuje prednost. Ipak, do kraja seta nije uspela da nadoknadi propušteno i set gubi 6:4.

U trećem setu bilo je još gore po našu predstavnicu. Do 5:0 stiglo se praktično bez borbe, sledeća dva gema Ana je “na mišiće” dobila i to je bio kraj. Šteta. Utisak je da je Dementijeva bila “zrela” za debakl.