Poraz u dublu, sledi četvrt-finalni meč u singlu

Ana i Maria Kiirlenko poražene su u četvrtini finala u konkurenciji dublova na Rogers Cup- sa rezultatom 6-4, 2-6, 6-4 od strane drugih nosilaca Care Black i Anne-Lene Groenefeld.

Tinejdžerkama je na samom početku meča oduzet servis, a drugi nosioci su, nakon razmene brejkova, prvi set osvojile sa 6-4.

Ana i Maria su uzvratile i u drugom setu su osvojile dvostruko više poena u odnosu na iskusniji tim, i izjednačile na 1-1 po setovima.

Ali iskustvo iskusnijeg para je uradilo svoje, i one su osvojile treći set, a samim tim i meč.

Anin meč četvrtine finala u singl konkurenciji protiv 14. nosioca Karatina Srebotnik igraće se danas posle 13 časova po lokalnom vremenu (19 časova o srednjevropskom). Po rasporedu je to drugi meč na centralnom terenu.

U njihovom jedinom prethodnom susretu Ana je u četvrtini finala Swisscom Challenge turnira u Cirihu prošlog oktobra pobedila Slovenku sa 6-3, 6-1.