Sharapova zaustavila Anu u Madridu

Ana nije uspela da se plasira u finale Mutua Madrid Open-a, pošto je izgubila od 2. teniserke sveta, Ruskinje Marije Sharapove, rezultatom 6-4, 6-3. Ona je imala svoje šanse u tesnom prvom setu, ali nije uspela da ih iskoristi, i realizovala je samo jednu od četiri brejk prilike.

Ana je u ranim fazama meča dobro igrala. Prvi gem je osvojila uz samo jedan izgubljeni poen, i diktirala je tempo u prvim poenima. U četvrtom gemu je imala dve brejk šanse, ali nije uspela da ih iskoristi, iako je Ruskinja napravila tri dvostruke servis greške.

Usledila su tri gema koja su osvajana protiv servisa: u prvom slučaju, Ana je u šestom gemu uspela da povrati brejk, ali posle trećeg izgubljenog servisa nije mogla da se oporavi, i Ruskinja je odservirala za set.

I u drugom setu je Ana počela bolje. Na njenu žalost, nije uspela da potvrdi rani brejk, i rezultat je bio izjednačen na 3-3.

Sedmi gem je bio ključan za ishod meča: Ana je imala dve gem lopte da povede sa 4-3, ali je na kraju ipak pretrpela brejk, nakon što je 2. teniserka sveta odigrala sjajan lob.

Ruskinja je u nastavku borbe podigla nivo svoje igre i na odličan način završila meč, praveći još jedan brejk u devetom gemu. Današnjim trijumfom, Ruskinja svoj niz pobeda na šljaci povećava na 21, i došla je do svoje 500. profesionalne pobede.