Uprkos Aninoj pobedi protiv Halep Srbija izgubila Fed kup meč

Ana je impresivnom pobedom nad Simonom Halep rezultatom 6-3, 7-6(2) donela bod Srbiji u drugoj grupi Fed kupa u meču protiv Rumunije. Međutim, domaćini su ipak prošli dalje rezultatom 3-1 tako što je Sorana Kirstea, koja je juče pobedila Anu, zabeležila pobedu nad Bojanom Jovanovski rezultatom 6-3, 6-7(7), 6-3.

Ana je prikazala impresivnu igru protiv Rumunke u meču koji je trajao 79 minuta. Bod koji je donela Srbiji je produžio nadu za preokretom ali je na kraju ipak Rumunija slavila.

Anina igra je bila mnogo bolja nego prethodnog dana. Juče je bila znatno ispod svog nivoa u meču protiv Kirstee. Pobedom nad Halep Ana je zabeležila treću pobedu ove sezone nad teniserkom iz prvih deset.

Jučerašnji poraz nije pokolebao Anu tako da je danas na teren izašla puna samopouzdanja. Nakon prvog osvojenog gema na svoj servis Ana je nastavila sa razornim riternima i odmah napravila brejk i povela sa 2-0.

Međutim Halep, koja je donela drugi bod Rumuniji prethodnog dana, je imala ogromnu podršku domaće publike tako da je odmah vratila brejk, pre svega zahvaljujući kratkim loptama koje je Ana u nekoliko navrata uputila.

Serija brejkova se nastavila tako da je, nakon vođstva Halep od 2-3, Ana sjajnom igrom uzela prvi set rezultatom 6-3.

U tim momentima 12. teniserka sveta je potpuno dominirala u svakom aspektu igre. Pogađala je vinere sa svih pozicija i došla do ranog vođstva od 2-0 u drugom setu.

Halep je osvojila svoj servis u trećem gemu drugog seta i time prekinula Anin niz od 6 uzastopno dobijenih gemova. Brza Rumunka vratila je nekoliko neuspešnih Aninih drop šotova, vratila brejk nedostatka i došla do vođstva u petom gemu.

Ana je još jednom oduzela servis protivnici ali nije uspela da potvrdi brejk svojim servisom tako da je set ušao u taj-brejk.

U taj brejku Ana je rano došla do 4-1 i tu prednost sačuvala do kraja čime je osigurala pobedu i bod za Srbiju.

U mečevima sa protivnicama iz prvih 20, Ana ove sezone ima impresivan rezultat od sedam pobeda i dva poraza.