Wimbledon završen za Anu

Anino učešće na Wimbledonu završeno je u trećem kolu porazom od 6-4, 3-6, 6-1 od 19. teniserke sveta Sabine Lisicki. Meč, koji je počeo u subotu uveče, je prekidan dva puta i pretrpeo je promenu momentuma, da bi na kraju, posle jednog sata i 51 minuta igre, Nemica izašla kao pobednik.

Ana je imala spreman plan igre za nastavak meča, nakon prekida zbog mraka u subotu uveče. Iako je pri povratku na Teren br.1 u trećem gemu drugog seta njena protivnica imala brejk loptu, dva velika prva servisa su je izvukla iz neprilika.

Onda su, kao što je bilo u subotu u prvom setu, usledila tri uzastopna brejka. Ovog puta, Ana je bila ta koja je besprekornom igrom povela sa 4-2, a ubrzo posle toga je sjajno odigranim servis gemom došla do prednosti od tri gema.

Ali u osmom gemu su počeli da se skupljaju tamni oblaci, i igra je prekinuta po drugi put kada je kiša počela da pada na izjednačenju. Ana je bila samo dva poena udaljena od odlučujučeg seta kada se meč nastavio, ali je Lisicki osvojila dva brza poena i naterala Anu da servira za set. Ana je to uradila na fantastičan način, bez izgubljenog poena, ali uz malu pomoć vrha mreže kod set lopte.

Uprkos podignutom moralu zbog osvojenog drugog seta, treći set je počeo katastrofalno za 11. nosioca, koja je u drugom gemu seta na svoj servis gubila sa 0-40. Uspela je da spasi sve tri brejk lopte na ubedljiv način, ali nije mogla da spreči Lisicki da iz četvrtog pokušaja napravi brejk, kada je bekend bivše 1. teniserke sveta završio u autu.

Servis Lisicki je posle prekida zbog kiše bio mnogo bolji. Nemica je osvojila 92% poena na svoj prvi servis u trećem setu i  samim tim je bila bukvalno neproboljna u svojim servis gemovima.

Lisicki je povela sa 4-1, i uz Anin servis koji je zakazao u odlučujućem setu - poeni koje je osvajala na prvi servis su pali sa 83% na 50% - Nemica je dubokim i agresivnim riternima napravila još jedan brejk. 19. teniserka sveta je nastavila sa besprekornim servisima i u narednom gemu je bez izgubljenog poena odservirala za plasman u četvrto kolo, sa as servisom na meč loptu.